Чи помічали Ви колись на взутті дивні ярлики з невідомими знаками? Виявляється, саме ці значки покликані нам розповісти про матеріали, використані для цієї конкретної пари. Однак, далеко не всі знають ці позначення. У цій статті ми докладно пояснимо, що вони позначають.

І так, всі позначення на взутті можна розділити на три великі категорії:

  • локаційні - ті значки, які вказують на зону взуття, про яку йтиметься;
  • матеріали – власне те, про що і мають розповідати позначення;
  • спеціальні позначення – рідко зустрічаються, але можуть виявитися корисними.

А тепер поговоримо про кожну категорію детальніше.

Локаційних знаків лише три:

- зовнішня поверхня взуття

- внутрішня поверхня взуття + устілка

- підошва.

 

Часто взуття робиться з різних матеріалів, тому таке позначення має сенс. Поруч із локацією розташовуються значки матеріалів. Найчастіше, рідше – кілька. Це означає, що ця поверхня виконана з матеріалу:

- шкіра

- Шкіра з напиленням

- текстиль

- Інші матеріали.

 

Останній знак найчастіше використовується для матеріалів підошв. Варіантів може бути безліч. Тому зараз ведуться розробки додаткових позначень для конкретних матеріалів підошв – гума, поліуретан (ПУ), термополіуретан (ТПУ), полівінілхлорид (ПВХ), етиленвінілацетат (ЕВА) та інші. Деякі виробники вже зараз до ромбоподібного значка додають абревіатуру, але це рідкість.

А тепер перейдемо до специфічних позначень, які трапляються досить рідко, але знати про них корисно:

 

- утеплене взуття
- термостійка підошва

- вологостійке взуття

- з амортизуючими властивостями.

Такі позначення зустрічаються як на звичайному, так і на спеціалізованому взутті.

А тепер розберемо приклад. Ось Ви тримаєте в руках пару нових черевиків і бачите невеликий ярлик, на якому значиться таке:

Раніше це були просто невідомі символи. Але тепер Ви в курсі, що це взуття з натуральної шкіри, з текстильною устілкою та шкіряною внутрішньою поверхнею, підошва якої виготовлена зі штучного матеріалу. І Ви можете самостійно оцінити цінність такої пари для Вас. Текстильна устілка не надто презентабельна, але значно приємніша для ніг у спеку, шкіра верхніх і внутрішніх поверхонь корисна для підтримки мікрофлори, а штучна підошва, швидше за все, не так швидко зітреться, як шкіряна.

Зазначимо також, що наявність такого ярличка – лише приємний бонус, але не обов'язок виробника. Отже, якщо Ви не виявили його, Ви можете поставити ті самі питання менеджеру-консультанту!