Як зберігати взуття

Ви напевно помічали, що улюблені туфлі або чобітки після тривалої перерви в носінні, втрачають форму та еластичність. Цього можна уникнути, необхідно лише дотримуватись правил зберігання взуття. Нехитрі прийоми допоможуть суттєво продовжити термін її використання та зберегти презентабельний вигляд до наступного сезону.

Створіть спеціальний простір

Оцініть будинок чи квартиру на предмет вільної площі для зберігання взуття. Відмінно, якщо ви маєте вбиральню. У ній можна встановити спеціальну шафу з невисокими полицями для туфель або кросівок і більш просторими для чобіт.

Простора вбиральня дозволяє зберігати взуття на полицях спеціальної шафи.

Не маєте вільної кімнати для вбиральні? Можливо, є незадіяний куточок у передпокої? Дизайнери пропонують масу варіантів стелажів та полиць, кутових тумб. Цікаві взуттєві шафи-слими.

Відмінна ідея – просторі та високі ящики. Усередині можна зберігати взуття, а верхню частину обтягнути м'якими матеріалами та пристосувати під сидіння. Такі ящики можна встановити в будь-якій кімнаті, де є незадіяний простір. Систему зберігання взуття можна обладнати під сходами, в коморі або висувних ящиках під ліжком.

Нестандартні підходи до організації полиць допоможуть заощадити простір

Важливий аспект. Меблі, в яких зберігається взуття, повинні розташовуватися подалі від джерел тепла. Гаряче повітря призводить до висушування та деформації шкіри. Якщо ви використовуєте відкриті полиці, простежте, щоб на них не падали прямі сонячні промені. При тривалому впливі шкіра та тканини «вигоряють».

Ємності для зберігання взуття

Найчастіше нам доводиться задовольнятися відділеннями в шафі. Як би вам не хотілося заощадити вільну площу, відмовтеся від зберігання кількох пар взуття у великих пакетах та ящиках. Це призведе до деформації та втрати привабливого вигляду. Кожна пара повинна зберігатися в окремій ємності:

  • Експерти рекомендують не викидати коробки, де ви купували взуття. Вони вже пристосовані для тривалого зберігання.
  • Виробники пропонують спеціальні контейнери для взуття. Вони виготовлені з пластику та деревини.
  • Якщо питання вільного простору є критичним, купіть органайзер. Велика валіза, внутрішній простір якої розділена на секції для кожної пари, стане відмінним рішенням для шанувальниць функціональності.

Вибираючи ємність для зберігання взуття, зверніть увагу на повітропроникність матеріалу. Якщо контейнер або органайзер виготовлені із пластику, у них мають бути отвори. Вільний доступ повітря дуже важливий для збереження взуття.

Використовуйте спеціальні контейнери для зберігання взуття

Такі рішення підходять для кросівок, босоніжок та туфель, але не для чобіт з високою халявою. Їх можна компактно розташувати у шафі на штанзі для вішалок. Виробники пропонують спеціальні пристрої, які кріпляться на халяву. Ви можете використовувати звичайні вішалки для штанів. Але ділянки халяви, що стикаються із затискачем, можуть отримати подряпини чи потертості. Ця проблема вирішується прошарком з м'якої тканини.

Як підготувати взуття до тривалого зберігання?

Про те, що необхідно змити пил та бруд, знають усі. Наступний етап – сушіння. Вона здійснюється за кімнатної температури в приміщенні з інтенсивним повітрообміном і триває не менше 12 годин. Не варто намагатися прискорити процес, використовуючи нагрівальні прилади. Це призведе до деформації та розтріскування виробу. Якщо ви намочили внутрішню частину, надлишки вологи вбере газетний папір.

Обов'язково переконайтеся, що взуття висохло повністю. Інакше після тривалого перебування у контейнері вона буде зіпсована грибком та пліснявою. Необхідно застебнути всі блискавки та кнопки.

Використовуйте для догляду за взуттям найефективніші засоби

Є й додаткові методи догляду за взуттям, які допоможуть суттєво продовжити термін експлуатації. Якщо ви бажаєте підготувати її до тривалого зберігання правильно, обов'язково враховуйте особливості матеріалів. Для кожного з них передбачені особливі прийоми та засоби:

  • Замша. Очищення проводиться твердою губкою та спеціальною піною. Жирні плями видаляються щіткою і гумкою, передбаченими для догляду за замшею. Наприкінці покрийте взуття безбарвним спреєм.
  • Шкіра. Після повного висихання обробіть взуття кремом. Покладіть всередину колодки. Вони запобігають утворенню тріщин. У високі халяви рекомендується вставити картонку.
  • Нубук. Для очищення використовуйте лише ті пристрої та засоби, які призначені для цього матеріалу. Якщо взуття потрібно мити вологою тканиною, додайте в теплу воду кілька крапель нашатирю. Після цього розчешіть ворсисту поверхню нубуку спеціальною щіткою.
  • Черевики та чобітки з хутром приваблюють міль. Обов'язково помістіть у коробку засоби, що відлякують комах. Також міль не переносить аромату лаванди. Засушіть кілька гілочок і просто повісьте букетик у шафі.

Зберігати взуття відповідно до описаних правил дуже просто. Але результат перевершить усі ваші очікування. Шукайте нестандартні ідеї організації простору, створюйте креативні ємності для зберігання взуття – і рутинні турботи перетворяться на захоплююче заняття.