Як організувати порядок у шафі

Будь-яка жінка, вкотре зіштовхуючись із хаосом у своїй шафі, мріє організувати там ідеальний порядок, який вдасться підтримувати протягом тривалого часу. Можливо, цей момент настав? Пропонуємо вам кілька ефективних порад щодо оптимального використання простору в шафах та комодах.

З чого почати прибирання шафи

Будь-яке прибирання в місці, де одночасно складується безліч речей, має починатися з його спустошення. Щоб навести лад у шафі, дістаньте звідти весь одяг, взуття, аксесуари, білизну. Зрозуміло, що це може загрожувати тимчасовим захаращенням вільного простору квартири, але без цього обійтися не можна.

Звільнивши шафу від речей, можна починати займатися їх сортуванням. Групи, на які будуть поділені всі предмети гардеробу чи побуту, ви визначаєте самі. Ми пропонуємо наступну класифікацію:

  • речі, які використовуються щодня;
  • корисні, але потребують ремонту або ремонту;
  • які не використовуються протягом тривалого часу;
  • застарілі морально чи зіпсовані та непотрібні.

Існує безліч способів сортування одягу: за квітами, сезонністю, щільністю тканини.

Одяг краще відсортувати за сезонами. Надалі ви зможете розташовувати групи речей так, щоб предмети гардеробу поточного сезону були доступнішими і знаходилися ближче, а одяг, не актуальний для цієї пори року, – далі.

Попрощайтеся з непотрібним

Займаючись сортуванням, ви неодмінно зрозумієте, що дуже багато речей, які нехай і несуть певну цінність або добрі спогади, вами абсолютно не використовуються. Як би не було шкода викидати чи віддавати непотрібне, порятунок від мотлоху – важливий етап ефективної організації порядку. Звільнивши полиці від старих розношених светрів, ви отримаєте більше корисної площі, яку зможуть зайняти корисніші предмети.

Не бійтеся прощатися з непотрібними речами, адже їх необов'язково відправляти на смітник. Якщо ви хочете подарувати своєму одязі або старим дитячим іграшкам нове життя, передайте їх нужденним. Сьогодні існує велика кількість благодійних фондів, які приймають такі пожертвування.

Про особливості зберігання одягу

Приступаючи до відновлення гармонії в рамках свого гардеробу, в першу чергу визначтеся, в якому положенні складеться ваш одяг. Найсучаснішим та ефективним варіантом може стати зберігання за методикою Марі Кондо – японської письменниці, яка вважає, що порядок у будинку тісно пов'язаний із порядком у житті. Дівчина пропонує виділити під кожну категорію одягу, будь то штани, сукні або спідню білизну, окрему скриньку або полицю. Але найголовнішим пунктом зберігання речей японською є особлива техніка їх складання.

Оптимальний спосіб зберігання речей у шафі – вертикально.

Згідно з теорією Марі Кондо, з кожного предмета одягу потрібно сформувати компактний та акуратний прямокутник. Ця вимога є актуальною для досить габаритних речей, джинсів, сорочок або суконь. Невеликі предмети гардеробу можна складати вдвічі або повертати в дрібні рулончики. Після цього речі розташовуються рядами у висувних шафах та додаткових органайзерах на полицях. Коли ви дістаєте одяг, сусідня не меніться.

Японські ідеї хороші також тим, що дозволяють позбутися набридлих вішалок. Вони тільки займають місце, а також завдають непоправної шкоди одягу з тонких делікатних тканин. Під власним тягарем розтягується будь-який матеріал, що призводить до найсумніших наслідків.

Взуття, сумки та аксесуари

В даний час існує безліч способів зберігання взуття, сумок, шарфів та ременів у домашніх шафах. Хтось рекомендує підвішувати чоботи до спеціально встановлених штанг, а туфлі складати в коробки. Комусь більше подобається акуратно розставляти взуття на полицях. Сумки краще тримати в спеціальних чохлах, попередньо набивши папером або ганчір'ям, які дозволять їм не втратити форму до наступного сезону. Якщо ви не хочете складувати галантерею в нижній частині вбиральні, можете скористатися гачками або затискачами.

Взуття можна зберігати на полицях або розвішувати за спеціальним рейлінгом.

Якщо говорити про аксесуари, то тут незамінними стануть спеціальні модулі або органайзери, які в широкому асортименті представлені в більшості сучасних меблевих магазинів. Повертайте ремені в кільця, а шарфи - в трубочки: так вони займуть менше місця і збережуть привабливий вигляд.

Навести лад у шафі легко. Дотримуйтесь простої інструкції:

  1. Розібрати речі за категоріями.
  2. Розлучитися з одягом, який малий, не подобається, не підходить до жодного образу.
  3. Все, що складається, розмістити вертикально.
  4. Сумки та аксесуари розвісити на дверцятах зсередини за допомогою затискачів.
  5. Взуття розставити на полицях у закритій шафі.
  6. Дотримуватися принципу "кожної речі - своє місце".
  7. Раз на півроку перебирати гардероб.