Догляд за взуттям

Важливо не тільки грамотно підібрати моделі, а й якісно доглядати за ними, правильно зберігати їх після закінчення сезону, забезпечувати пристойний вигляд, продовжувати термін експлуатації. Продукція виготовляється із різних видів сировини. У кожного є правила догляду, специфічні вимоги.

Взуття із замші, велюру та нубуку

Оцінити привабливість, яку має велюрова, замшеве взуття, легко. Ворсова структура впливає характер образу, робить його романтичним, затишним, ніжним. Зносостійкість, відмінні естетичні показники забезпечили нубуку високу популярність. Щоб зберегти улюблені велюрові або замшеві моделі, продовжити термін служби, дотримуйтесь наступних правил:

  • не носіть у дощову погоду, під час відлиги взимку;
  • виду використовуйте спеціальний пластик, щітку з каучуку, фланелеві серветки;
  • при чищенні щіткою обережно обробляйте поверхню, не натискайте, верхні волокна можна легко пошкодити;
  • у видаленні плям використовуйте спеціальний розчин та мило.

Замшеві вироби, як і варіанти з нубуку та велюру, не можна промивати під струменем води. Бажано щотижня наносити на чоботи, черевики, туфлі шар спрею, що захищає від дії вологи.

Очистити велюрові черевики допоможе м'яка щітка

Головною проблемою в експлуатації виробів із замші є поява зон, що лисніть. Їхній блиск суттєво псує вигляд взуття. Розправити ворсинки можна за допомогою пари. Достатньо потримати моделі над окропом, щоб усунути дефект. Відновити первісний вигляд коричневого матеріалу в домашніх умовах зможе протирання зон, що лисніть, сухою гущею спитої кави.

Чорний нубук особливої вимогливості не відрізняється. Щовечора ретельно протирайте моделі м'яким текстилем, змоченим у чистій воді. Це допоможе усунути забруднення. Якщо плями не відтираються, можна зробити розчин із миючим засобом для посуду. Кольорові, світлі моделі варто віддати у хімчистку. Є ще кілька правил, яких потрібно дотримуватись для зимових нубукових моделей:

  • не можна сушити на опалювальному приладі біля нього;
  • прати в машині заборонено;
  • зберігати взуття необхідно у тарі, що забезпечує вентиляцію.

При обробці промоклих туфель, черевиків, їх внутрішній простір заповнюється газетами для якісного сушіння та збереження форми.

Шкіряне взуття

Переваги натуральної шкіри: захист від холоду, вентиляція, комфорт. Вони мають відмінні естетичні показники, допомагають створити презентабельний, модний образ. Догляд за шкіряним взуттям потребує дотримання певних правил. Заборонено вибілювати, прати чи замочувати вироби. Аксесуари необхідно:

  • очищати від бруду, хімічних реагентів наприкінці кожного дня;
  • сушити в природних умовах, виключаючи примусове сушіння на обігрівальних приладах;
  • регулярно покривати захисним водовідштовхувальним шаром, кремом із відповідним відтінком.

Влітку варто вибирати легкі засоби на основі силікону, взимку – продукцію із вмістом воску чи олій.

Міжсезонні моделі взуття натирайте гарним восковим кремом та поліруйте щіткою середньої жорсткості до блиску.

Для білих моделей можна додатково використовувати косметичні засоби – молочко, вершки для тіла. Вони наносяться за допомогою ватного диска, м'якої ганчіркової серветки. Щітку для шкіряної пари слід вибирати з особливою ретельністю, враховуючи жорсткість ворсинок, їхню натуральність.

Обробіть нові вироби одразу після придбання. Використовуйте спеціальні креми, воски. Ці засоби створюють захисний шар, що унеможливлює негативний вплив вологи, забруднень.

Сучасна штучна шкіра добре імітує природний матеріал. Вона відрізняється своїми властивостями від природного аналога, хоча зовні відрізнити її складно. У виготовленні моделей з екошкіри використовуються текстуровані, гладкі, глянсові матеріали.

Синтетична сировина за своїми якостями відрізняється від натуральної шкіри. Взуття з нього не таке вимогливе, легко витримує вплив вологи, змін температур, хімічних компонентів. Міцний, стійкий штучний матеріал потребує регулярного очищення, нанесення взуттєвого крему.

Лаковане взуття

Лаковані туфлі, черевики, чобітки, ботильйони є яскравим акцентом образу, що незмінно привертають увагу. Потрібно враховувати виразність лакових моделей, забезпечувати їм належний догляд. В іншому випадку лакована пара відразу розповість про вашу неохайність, зіпсує образ. До правил входять:

  • ретельне очищення виробів губками від пилу, забруднень;
  • видалення засохлого бруду м'якою серветкою, змоченою у чистій воді;
  • сушіння виробів за кімнатної температури.

Власнику таких аксесуарів необхідно завжди мати при собі фланелеву тканину, що дозволяє одразу видаляти забруднення, підтримувати взуття в ідеальному порядку. На лакових моделях відразу буде помітна будь-яка вада.

Найкращий друг лакованих туфель – фланелева ганчірочка. Скрізь носіть її з собою, і ваше взуття виглядатиме бездоганно.

Сильні забруднення можна усунути спиртом. Щотижня лаковані аксесуари обробляйте спеціальними препаратами без силікону та воску. Силікон може зруйнувати структуру, віск забезпечить тьмяність. Безпечний захист створює ланолін, вазелін, гліцерин.

Взуття з текстилю та синтетики

Влітку моделі з текстилю користуються високою популярністю. Комфортні кросівки, тапки, сліпони, шльопанці стають головним взуттям. Хоча вони виготовляються із міцних, надійних матеріалів, але все одно потребують належного догляду. Важливі правила:

  • підошва очищається за допомогою щітки;
  • шнурки, устілки необхідно регулярно прати;
  • забруднення з текстильної поверхні видаляються водним розчином нашатирю;
  • біле взуття очищується зубним порошком;
  • в очищенні моделей з паєтками використовується інструмент з м'якою щетиною;
  • стирайте лише вироби, у яких на ярлику є спеціальний символ.

Вручну пару можна очистити розчином прального порошку, мила із застосуванням щітки, губки з поролону у воді при кімнатній температурі.

Головне у догляді за взуттям – регулярність. Особливу увагу слід приділити лаковим та білим моделям. Дотримуючись рекомендацій щодо догляду за аксесуарами з різних матеріалів, ви завжди виглядатимете стильно та доглянуто.